"Олимпиада ойындарына дейін 100 күн" акциясын іске асыру аясында Қазақстан оқушылары арасында 13-15 мамыр аралығында олимпиада өткізіледі. Бүгін, 13 мамырда мектеп қабырғасында "Париждегі Олимпиаданың басталуы!» ашылу салтанатында мектеп директоры, Гүлшат Файзоллқызы және теннис жаттықтырушысы, Подкорытов Игорь Васильевич сөз сөйлеп, барлық оқушыларды олимпиада апталығының басталуымен құттықтады. Сондай-ақ, жиында біздің спортшы-оқушыларға түрлі дәрежедегі дипломдар табыс етілді.

"Ұстазым"

«Олимпиада ойындарына 100 күн қалғанда» акциясы аясында құрылған жоспар бойынша бүгін «Соколовка орта мектебі» КММ-де 8-9 сынып оқушылары «Менің сүйікті олимпиадалық спорт түрім» тақырыбында шығарма жазды, шахматтан жарыстары 2-4 сынып оқушылары арасында өткізілді. Ең лайықтыларды жүлделі орындарға грамоталармен марапатталды

Мектеп жасына дейінгі және шағын орталық балаларына арналған «Бақытты старт» бағдарламасы өте қарқынды болды. Командаларға жүгіру, секіру, доппен, құрсаумен эстафеталық жарыстар ұсынылып, олар өздерінің спорттық, ақыл-ой қабілеттерін және шеберліктерін көрсете білді. Фестивальде балалар түрлі байқауларға белсене қатысты. Жігіттер жылдамдық, ептілік, топ болып жұмыс істей білу бойынша сайысқа түсті. Спорттық ынта мен өз командасы үшін жеңіске деген ұмтылыс балаларды баурап алды. Барлығы мәреге бірінші жету үшін барын салды.

Кәсіптік бағдар беру жұмысы аясында 2024 жылғы 16 мамырда біздің мектепке гуманитарлық-техникалық колледж өкілдері келді . 9-11 сынып оқушыларымен кездесу өткізілді . Кәсіптік бағдар беру сұхбаты барысында оқушылар колледждің мамандықтарымен және дайындық бағыттарымен, қабылдау ережелерімен, құжаттарды тапсыру мерзімдерімен таныстырылды.

2024 жылдың 16 мамырында Соколовка орта мектебінде 3-5 сыныптар арасында «Мен чемпионмын!» атты балалар спорттық ойыны бойынша жарыс өтті. 4 команда қатысты. 8 тапсырма: доппен жүгіру, арқанмен секіру, асықтарды қағу, «Теңге алу», «Картоп отырғызу», допты дриблинг, «Әтеш тартысы» капитандық сайыс. «Чемпиондар» командасы жеңіске жетті. Сайыс қызықты әрі қызықты өтті!

12 сәуірде Қазақстанда Космонавтика күні атап өтіледі. Бұл бүкіл әлем үшін айтулы дата, біздің еліміз үшін де ерекше, өйткені Байқоңыр ғарыш айлағынан адам алғаш рет қазақ топырағынан ғарышқа ұшты. Ал қазақстандық ғарышкер Талғат Мұсабаев Гиннестің рекордтар кітабына енген: оған дейін бір ұшу кезінде ешкім ғарышта бір тәуліктен артық болған емес.
Осы атаулы датада «Соколовка ОМ» КММ-де мектеп кітапханасында «Барлығы ғарыш туралы» кітапханалық сабақ өтті. Тақырыптық көрме ұйымдастырылып, «Күн жүйесі бойынша саяхат» викторинасы және «Шын немесе жалған» викторинасы өткізілді. Балалар ғарыш және ғарышкерлер туралы білімдерін кеңейтті. Біз Жердің жасанды серіктерімен және олардың қазіргі адам өміріндегі рөлімен таныстық.
2024 жылдың 12 сәуірінде мектебімізде «Тоғыз ай - 9 шара» тұжырымдамасы негізінде «Шахмат ойыны» сайысы өтті. Челленджге 1-11 сынып оқушылары, мектеп мұғалімдері қатысты. Шахмат - зейінді шоғырландыру, сыни тұрғыдан ойлау, абстрактілі ойлау, есептерді шешу, үлгіні тану, стратегиялық жоспарлау, шығармашылық, талдау, синтездеу және бағалау сияқты өмір бойы қолданылатын ақыл-ой дағдыларын дамытатын бітпейтін ақыл-ой жаттығуы.

«Соколовка ОМ» КММ-де қазіргі Қазақстан аумағындағы мемлекеттік тарихында елеулі рөл атқарған тарихи оқиғаның айтулы мерейтойына арналған іс-шаралар аясында – Жошы Ұлысының құрылғанына 800 жыл толуына, мектеп кітапханасында «Алтын Орда қайраткерлері» атты кітап және иллюстрациялық көрме ұйымдастырылды.